Renata Borowiecka -Gutsze

urodziła się w Lublinie we wschodniej Polsce, w 1999 roku zamieszkała w Paderborn, w Niemczech, a od roku 2006 rozpoczęła w Polsce produkcję spódnic "nie dla chudzielców", czyli w rozmiarach 44-52, dzieląc swoje życie i twórczosc między Polskę a Niemcy.

Zainteresowanie Renaty modą, projektowaniem i działaniami artystycznymi datuje się od dziecinstwa. Wtedy to Renata zaczęła malować obrazy, uzyskując szereg nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach, jak też projektować i szyć sukienki dla lalek. Jako młoda dziewczyna nadal malowała oraz eksperymentowała projektując stroje na własny użytek. Czasy w Polsce były trudne, sklepy świeciły pustkami, więc by ożywić otaczający świat Renata zaczęła projektować także dla innych młodych ludzi. Początkowo tworzyła kreacje dla swoich koleżanek, rozszerzając następnie swoją działalność na kręgi studenckie. Wpierw były to indywidualne projekty i stylizacja wybranych osób. Specjalnością Renaty stało się kreowanie postaci, w których ubranie musiało współgrać z osobą, jej psychiką i oczekiwaniami. Na następnym etapie Renata rozpoczęła współpracę z fabrykami produkującymi odzież bawełnianą i wełnianą. Sztuka polegała na doborze odpowiednich modeli odzieży oraz ich łączeniu w ten sposób, by pasowały do konkretnej osoby. Renata organizowała samodzielnie pokazy mody młodzieżowej.

Obecnie Renata pracuje jako niezależna projektantka mody oraz producentka. Tworzy ona i realizuje spódnice dla trochę większych kobiet oraz kreacje na indywidualne zamowienia.

Renata została w 2013 roku laureatką "Złotej Pętelki" - najbardziej prestiżowej polskiej nagrody z branży mody. Do dokonań Renaty należy udział w konkursie na suknie ślubne z elementami kamieni firmy "Swarovski", w konkursie o "Złotą Nitkę" w Łodzi, dwukrotnie dotarła do finałów konkursu o "Srebrną Pętelkę" w Poznaniu oraz konkursu "Selfware" w Gratz (Austria). W 2005 roku kolekcja Renaty pod tytulem "Granice" przyniosła jej w Legnicy tytuł "Najlepszego projektanta ziemi Dolnośląskiej". W 2005 roku odbyły sie indywidualne pokazy mody Renaty w Paderborn/Nadrenia-Westfalia.

Kolekcje Renaty były prezentowane na Targach Poznanskich oraz na indywidualnym stanowisku na targach mody w Lipsku i w Katowicach. Są one dostępne w sprzedaży w wielu polskich i niemieckich miastach pod marką "R-B-G".